Hakkımızda

YÜKSELEN KENT BUHARKENT


"VATANDAŞA HİZMET" ODAKLI YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ İLE BUHARKENT BELEDİYESİ OLARAK;


İş'te Buharkent, hemşehrilerimizin iş bulmalarına destek olmak, Buharkent'te istihdamı artırmak ve Buharkent'in gelişimine katkı sağlamak amacıyla Buharkent Belediyesi tarafından hayata geçirilmiştir.

Projenin temel amacı; Buharkent'te iş arayan vatandaşların, Buharkent Organize Sanayi Bölgesi'nde, dükkanlarda ve çevre ilçelerdeki firmalarda yayınlanan iş ilanlarına kolaylıkla başvuru yapmalarına imkan sağlamaktadır.

Ayrıca; Türkiye İş Kurumu, Milli Eğitim Müdürlüğü, üniversitelerimiz, Halk Eğitim Merkezi, meslek odaları gibi çeşitli kurumlarla işbirliği içinde vatandaşlarımıza meslek edindirme kursları vermeyi de amaçlamaktadır.

Hedeflerimiz;
  • Buharkent’te ve çevre ilçelerde yer alan firmaları personel arayışı sürecinde destekleyerek, istihdam seferberliği oluşturmak.
  • İş’te Buharkent portalımızda, bölgemize özel, geniş ve güncel bir CV Bankası oluşturmak.
  • İş’te Buharkent aracılığıyla engelli vatandaşlarımıza, kadınlara ve gençlere istihdamda fırsat eşitliği sağlamak.
  • Özellikle istihdam ihtiyacı olan iş alanlarında; Türkiye İş Kurumu, Milli Eğitim Müdürlüğü, üniversitelerimiz, Halk Eğitim Merkezi, meslek odaları gibi çeşitli kurumlarla işbirliği içinde mesleki edindirme kursları düzenlemek ve İş’te Buharkent kariyer portalı üzerinden bu kurs duyurularını vatandaşlarımız ile paylaşmak.
  • Özgeçmiş Hazırlama, Mülakat Teknikleri, Meslek Seçimi, Kariyer Planlama gibi konularda İK uzmanlarının bilgi ve deneyimlerini vatandaşlarımız ile paylaşmak.

Kıymetli hemşehrilerim;


Buharkent Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren fabrikaların, Buharkent Sanayi Bölgesi'nin, esnafımızın ve hatta çevre ilçelerde faaliyet gösteren firmaların personel ihtiyaçlarını karşılamak ve değerli hemşehrilerimize istihdam yaratmak amacıyla; İş'te Buharkent kariyer portalını hayata geçiriyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, Adnan Menderes Üniversitesi Buharkent Meslek Yüksek Okulu, Türkiye İş Kurumu gibi kurumlarımızla işbirliği içinde vatandaşlarımıza meslek edindirme kursları açmayı planlıyoruz. İstihdamı artırarak Buharkent'imizin gelişmesine katkı yapmayı hedefliyoruz.

Yükselen Kent Buharkent’imize, İŞ'TE BUHARKENT projemiz hayırlı olsun.
Saygı ve sevgilerimle;

Mehmet Erol
Belediye Başkanı
Mehmet Erol - Buharkent Belediye Başkanı

İş'te Buharkent Nasıl Çalışıyor?


İş'te Buharkent